Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2021
Obchody święta wojska polskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Wojskowej Komendzie Uzupełnień Warszawa – Praga rozpoczęły się już 13 sierpnia o godzinie 13.00, uroczystą zbiórką w WKU Warszawa-Praga. Podczas niej Wojskowy Komendant Uzupełnień w imieniu Prezydenta RP wręczył srebrny medal za długoletnią służbę oraz w imieniu Ministra Obrony Narodowej akt mianowania na wyższy stopień oficerski żołnierzowi rezerwy oraz odczytano wyróżnienia przyznane oficerom i pracownikom korpusu służby cywilnej. Podczas uroczystości odczytany został również list Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej z okazji Święta Wojska Polskiego. Na zakończenie wyświetlono fim historyczny o wydarzeniach 1920 roku i Bitwie Warszawskiej.

W tym samym dniu tj. 13 sierpnia br. Wojskowy Komendant Uzupełnień na zaproszenie Starosty Powiatu Wołomińskiego Pana Adama LUBIAKA uczestniczył w koncercie „W Hołdzie Bohaterom 1920 roku” w wykonaniu Zespołu Koncertowego Orkiestry Symfonicznej pod batutą Krzysztofa Procajło, poprzedzone Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

Wydarzenia z 15 sierpnia 1920 roku są na trwale wpisane w historię Oręża Polskiego powiatu wołomińskiego. Dlatego też na zaproszenie organizatorów, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Kosieradzki  uczestniczył w uroczystych obchodach 101-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 i Święta Wojska Polskiego w m. Ossowie i m. Radzyminie, podczas których odbyły się Msze Święte oraz apele poległych. Na zakończenie tych uroczystości Wojskowych Komendant Uzupełnień złożył wieńce.

Dodatkowo, oficerowie i pracownicy wojska w dniach 14 i 15 sierpnia br.  uczestniczyli w wystawieniu punktu promocyjno – informacyjnego na piknikach militarnych zorganizowanych pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP" w miejscowościach Ossów i Radzymin. Prowadzili intensywną działalność promocyjną, zachęcając do wybrania służby na rzecz Ojczyzny jako żołnierz WP, w tym odpowiadali na szereg pytań oraz wyjaśniali warunki i procedury powołania do różnych rodzajów służby wojskowej.      Zainteresowanie służbą wojskową było bardzo duże, dlatego też należy spodziewać się kolejnych powołań.

Wszyscy, którzy odwiedzili pikniki mogli z bliska obejrzeć m.in. czołgi Leopard, transportery Rosomak, moździerze Rak, pojazdy MRAP. Na stoiskach promocyjnych poszczególnych jednostek prezentowano wyposażenie indywidualne żołnierzy. Były także punkty informacyjne, gdzie każdy zainteresowany służbą w Wojsku Polskim mógł porozmawiać z żołnierzami odbywającymi zawodową i czynna służbę wojskową np.: Terytorialną Służbę Wojskową. Na najmłodszych czekały gry i zabawy sportowe przygotowane przez żołnierzy sportowców.

Dołączona galeria zdjęć: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Zobacz więcej w galerii: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP