Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 grudnia 2019
DZIEŃ PAMIĘCI O POLEGŁYCH I ZMARŁYCH W MISJACH I OPERACJACH WOJSKOWYCH POZA GRANICAMI PAŃSTWA oraz wręczenie Aktu mianowania na wyższy stopień oficerski
W dniu 20 grudnia 2019 w Wojskowej Komendzie Uzupełnień Warszawa-Praga odbyła się uroczysta zbiórka związana z przypadającym na dzień 21.12 "Dniem Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

Przed prelekcją na ten temat, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Kosieradzki miał zaszczyt wręczyć Akt Mianowania na stopień KAPITANA porucznikowi nie. podl. ob. sł. wojsk. Jerzemu SUBTYK (92 L). Kapitan w krótkich żołnierskich słowach przedstawił swój szlak bojowy. Komendant złożył mianowanemu  życzenia dalszych sukcesów, dobrego zdrowia i szczęścia osobistego. 

Dzień 21 grudnia wybrano "Dniem Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa" ze względu na przypadającą w tym dniu rocznicę śmierci pięciu polskich żołnierzy służących na misji w Afganistanie. Wszyscy służyli w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, najmłodszy miał 22, a najstarszy – 33 lata. Zebrani uczcili poległych żołnierzy minutą ciszy.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP