Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 kwietnia 2020
Rekrutacja do Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

 

 

 

 

Szukamy utalentowanych specjalistów w dziedzinie informatyki, matematyki, teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa, gotowych dołączyć do zespołu ekspertów Sił Zbrojnych RP i służyć swoim doświadczeniem Państwu Polskiemu. https://cyber.mil.pl

 

 

Ponad stu uczestników zapoznało się z zasadami rekrutacji, nowymi uwarunkowaniami finansowymi oraz nowoczesnymi narzędziami komunikacji wykorzystywanymi do kontaktów z kandydatami do służby w Wojsku Polskim.

- Rekrutacja jest grą zespołową i zadaniem nas wszystkich. Musimy nieszablonowo podchodzić do kandydatów i maksymalnie ułatwiać oraz skracać przejście całej procedury. Naszym celem jest zawsze dotarcie do najlepszych, którzy chcą służyć Ojczyźnie - powiedział dyrektor NCBC.

W strukturach resortu w 2020 r. powstało nowe Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, którego obecny na spotkaniu dyrektor, gen. bryg. Artur Dębczak, omówił zasadnicze cele Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie rekrutacji do Sił Zbrojnych RP:
- Liczę na naszą dobrą współpracę, bo tylko tak możemy osiągnąć sukces. Nie mamy wpływu na demografię i rynek pracy, ale na pewno możemy wpływać na sprawność rekrutacji.

Obaj generałowie podkreślili konieczność nawiązywania kontaktów z kandydatami z wykorzystaniem współczesnych, atrakcyjnych sposobów i narzędzi. Komputer i Internet to naturalny ekosystem dla młodzieży, dlatego należy pracować zgodnie z jego warunkami.

Wszyscy uczestnicy spotkania przeszli także dedykowane szkolenie poświęcone współczesnym zagrożeniom dla systemów teleinformatycznych oraz zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu w Resorcie Obrony Narodowej i poza nim, przeprowadzone przez ekspertów z NCBC:
- Obecnie smartfony mają tysiąckrotnie większą moc obliczeniową niż komputer, który pozwolił człowiekowi wylądować na Księżycu. Cyberprzestrzeń to obszar całkowicie stworzony przez człowieka, nad którym już nie jesteśmy w stanie do końca zapanować, bo nie ma on granic ani nawet jednoznacznej definicji. Najlepszym, a zarazem najsłabszym jego ogniwem jest człowiek.

Dyrektor NCBC zaznaczył, że instytucja ta pełni funkcję jednego z trzech filarów bezpieczeństwa Polski - CSIRT-ów (CSIRT MON), do których można zgłaszać wszelkie podejrzenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.

 

Kontakt telefoniczny z przedstawicielem WKU Warszawa-Praga:

 - ppor. Kamil Brzeziński tel. 261-872-244

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP