Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
22 września 2020
MOŻLIWOŚĆ ATRAKCYJNEJ PRACY W POLSKIEJ STACJI ANTARKTYCZNEJ IM. HENRYKA ARCTOWSKIEGO

 

 

 

 

 

 

Szanowni Weterani,

Uprzejmie informujemy, że instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk zwrócił się do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa o pomoc w rozpropagowaniu informacji wśród środowiska weteranów o prowadzeniu naboru pracowników do pracy na terenie Polskiej Stacji Arktycznej im. Henryka Arctowskiego. Stacja znajduje się na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych na Antarktyce. Jest jedyną działającą polską placówką badawczą w tej części świata. Istnieje od ponad 40 lat. W 2020 roku rozpoczyna się jej kompleksowa przebudowa.

Podstawowe informacje dotyczące projektu:

  1. W obecnym kształcie stacja funkcjonuje od 1977 r. Ze szczegółami jej działalności można zapoznać się na stronie www.arctowski.aq

  2. Inwestycja: w latach 2020-2024 będzie realizowana inwestycja kompleksowej przebudowy stacji obejmująca postawienie nowego budynku mieszkalnego oraz obiektów towarzyszących. Więcej szczegółów znajduje się tutaj

  3. Opcja przeładunkowa: w sezonie 2020-2021 przeprowadzona zostanie złożona operacja przeładunku ok. 700 t ładunku z pokładu statku ekspedycyjnego na teren Stacji. Zadanie będzie realizowane za pomocą barki pływającej na bazie mostu PP-64 sprzężonej z kutrem KH-200, transporterów gąsienicowych PTS, oraz łodzi desantowych. Do realizacji operacji poszukiwani są:
   • operatorzy. mechanicy PTS;
   • pracownicy obsługi mostu pontonowego PP-64;
   • operatorzy kutra KH-200;
   • operator żurawia samojezdnego.


  4. Warunki zatrudnienia: IBB PAN pokrywa koszty transportu, wyżywienia, ubezpieczenia i noclegu w czasie podróży na Stację i powrotu. Wyjazd z Polski nastąpi w listopadzie 2020 r. na pokładzie statku ekspedycyjnego. Czas podróży – ok. 35 dni. Operacja przeładunkowa – 1 tydzień. Powrót do kraju na pokładzie statku ekspedycyjnego na przełomie stycznia – lutego 2021.

  5. Prace budowlane: w okresie styczeń – marzec 2021 na Stacji odbędą się prace budowlane (roboty ziemne, fundamentowe, montażowe). Do ich realizacji poszukiwani są:
   • operator żurawia samojezdnego;
   • operator spycharki;
   • operator koparko-ładowarki;
   • operator ładowarki;
   • pracownicy ogólnobudowlani.


  6. Warunki zatrudnienia: IBB PAN pokrywa koszty transportu, wyżywienia, ubezpieczenia i noclegu w czasie podróży na Stację i powrotu. Wyjazd z Polski nastąpi w listopadzie 2020 r. na pokładzie statku ekspedycyjnego. Czas podróży – ok. 35 dni. Operacja przeładunkowa – 1 tydzień. Prace budowlane do marca 2021, powrót do kraju droga morską/lotniczą – przełom marca i kwietnia 2021r.

  7. Kontakt: Weteranów zainteresowanych podjęciem pracy prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: Przemysław Kapuściński, IBB PAN, pkapuscinski@ibb.waw.pl

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

  
 • BIP