Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
22 lutego 2021
zintensyfikowanie działań promocyjnych w szkołach średnich.

 

W dniu 27 stycznia 2021 r. Oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa – Praga przeprowadził w ramach promocji obronności i służby wojskowej, prelekcję dotyczącą różnych form czynnej służby wojskowej z uczniami klas II i III w I. Liceum Ogólnokształcącym PUL
im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Zajęcia odbyły się w nowoutworzonej sali informatycznej oraz poprzez system zdalnego nauczania w formie wideokonferencji.

  

Kolejne prelekcje dotyczące promowania ochotniczych form służby wojskowej odbyły się również:

  • 02.02.2021 r. w LXXII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba JASIŃSKIEGO
    w Warszawie,
  • 05.02.2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku
    w Urlach.

W dniu 18.02.2021 r. Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa – Praga kontynuował cykl prelekcji przedstawiających różne formy służby wojskowej prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Tego dnia korzyści z wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego były przedstawione w LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza KOŚCIUSZKI w Warszawie. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach.  

Zainteresowanie ze strony uczniów było bardzo duże, czego efektem były konkretne i sprecyzowane pytania dotyczące szczegółów danego rodzaju służby wojskowej. Tegoroczni maturzyści w większości deklarowali chęć kontynuacji przygody z mundurem i poważnie myśleli o wstąpieniu w szeregi Wojska Polskiego wybierając służbę kandydacką bądź przygotowawczą, które umożliwią spełnienia marzeń „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

 

W związku z intensyfikacją prowadzonych zajęć informacyjnych i zbliżającym się końcem terminu składania wniosków o przyjęcie na studia wojskowe zachęcamy pozostałe szkoły do kontaktu z Wojskową Komendą Uzupełnień Warszawa – Praga w celu umówienia terminu przeprowadzenia zajęć promujących wstąpienie do służby wojskowej. Najbliższa prelekcja odbędzie się 1 marca w CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów. 

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa wszystkich uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz zachęcamy do wybrania i związania swojej kariery zawodowej ze służbą wojskową jako żołnierz Wojska Polskiego.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji pod nr. tel. 261 872 244, 261 872 386, 261 872 430.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP