Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
21 marca 2021
Mobilna aplikacja "zostań żołnierzem"
Kolejne usprawnienia procesu rekrutacji do wojska.

 


Od dziś każdy kto myśli o służbie w Siłach Zbrojnych RP może skorzystać z mobilnej aplikacji Zostań Żołnierzem dostępnej w Google Play oraz AppStore. Aplikacja, którą stworzyli podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to obok portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim z wojskowymi rekruterami. Do tej pory ponad 22 tys. kandydatów zgłosiło swój akces do służby wykorzystując stworzony we wrześniu 2020 roku portal rekrutacyjny.
Korzystając z aplikacji lub z portalu rekrutacyjnego osoba zainteresowana służbą w Wojsku Polskim może szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach: operacyjnych czy obrony terytorialnej.
Po założeniu konta w ramach aplikacji, przesłaniu wymaganych danych, kandydatowi zostanie wyznaczony termin wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku poprzez aplikację kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, żeby odbyć rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badania lekarskie. W przypadku pozytywnych wyników i opinii, kandydat otrzyma na koniec dnia kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą), trwające do 30 dni. W aplikacji użytkownicy odnajdą także najnowsze informacje o Wojsku Polskim.
Aplikacja to obok portalu rekrutacyjnego i ePUAP, kolejna elektroniczna forma aplikowania do wojska wpisująca się w założenia reformy procesu rekrutacji, którą przedstawił we wrześniu 2020 roku Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Głównym założeniem reformy było skrócenie i uproszczenie procesu rekrutacji. Powstały także Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia realizują wszystkie niezbędne formalności. Skrócona została służba przygotowawcza. Do tej pory wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym służba przygotowawcza, trwały średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni.

Tekst: www.mon.gov.pl

 

Zachęcamy również do zapoznania się z opracowanym filmem instruktażowym z zakresu realizacji przedsięwzięć przez kandydatów do służby przygotowawczej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Umożliwi on pełne zrozumienie procesu rekrutacyjnego oraz pozwoli na zapewnienie warunków do podniesienia efektywności szkolenia ochotników w ramach modułu zdalnego szkolenia podstawowego.
Przedstawiono w nim możliwe tryby zgłaszania się osób chcących wstąpić w szeregi żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej, a także podstawowe zasady realizacji przez te osoby szkolenia na odległość (szkolenie e-learning).
Film instruktażowy zamieszczono na stronie głównej Platformy szkoleniowej rezerw osobowych

 LINK

Filmy

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP