Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 sierpnia 2020
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W WKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Wojska Polskiego w tym roku obchodzone jest w 100. rocznice zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko - bolszewickiej. Bitwa zwana również "cudem nad Wisłą", zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na całą Europę.
Święto Wojska Polskiego odnosi się również do wszystkich heroicznych wydarzeń w ponad tysięcznej historii oręża polskiego. Obchodzone corocznie jest szczególnym przykładem kultywowania najpiękniejszych tradycji zapisanych na kartach historii. Obchody Święta Wojska Polskiego są wyśmienitą okazją do uhonorowania tych, którzy swoją postawą
i działaniem przyczyniają się do rozwoju Si Zbrojnych RP oraz promują obronność i służbę wojskową.
Z tej okazji w dniu 14 sierpnia 2020 r. o godzinie 13.00 w Wojskowej Komendzie Uzupełnień Warszawa - Praga odbyła się Uroczysta Zbiórka. W uroczystości uczestniczyła kadra oraz pracownicy WKU, a także zaproszeni goście. Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Kosieradzki w pierwszej kolejności w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście wręczył Patenty Oficerskie żołnierzom rezerwy i srebrne medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” przyznane rodzicom, którzy wychowalni dzieci na wzorowych żołnierzy oraz odczytał pismo Ministra Obrony Narodowej adresowane do uczestników uroczystości. Pod koniec podziękował za zaangażowanie w pracy i kreatywność w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz uhonorował kadrę i pracowników wojska wyróżnieniami, a także wyświetlono krótki film historyczny nawiązujący do wydarzeń z 1920 roku.

Wydarzenia z 15 sierpnia 1920 roku są na trwale wpisane w historię Oręża Polskiego powiatu wołomińskiego. Dlatego też na zaproszenie organizatorów, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Kosieradzki  uczestniczył w uroczystych obchodach 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 i Święta Wojsa Polskiego w m. Ossowie i m. Radzyminie, podczas których odbyła się Msza Święta na cmentarzu Żołnierzy Polskich poległych 1920 r. oraz apel poległych. Na zakończenie tych uroczystości Wojskowych Komendant Uzupełnień złożył wieńce.

Dołączona galeria zdjęć: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W WKU

Zobacz więcej w galerii: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W WKU
generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga
Brechta 16
00-987 Warszawa
tel. 261872453
fax. 261872368
wkupraga.rekrutacja@ron.mil.pl

    
  • BIP