Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Zasady rekrutacji 2021/2022
Art. 124 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 860):
"Do służby kandydackiej może być powołana osoba niekarana sądownie, posiadająca obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychiczną do zawodowej służby wojskowej, wiek co najmniej osiemnaście lat i wykształcenie wymagane do przyjęcia do uczelni wojskowej [...]."
Kandydat/-ka ubiegający/-a się o przyjęcie na studia ma obowiązek:
Do dnia 31 maja 2021 r.
- Wypełnić elektronicznie kwestionariusz w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK, rejestracja on-line) ,
- Umieścić w systemie IRK zdjęcie dyplomowe,
- Dostarczyć do Uczelni:
- podpisany wniosek o przyjęcie na studia wojskowe zawierający kwestionariusz osobowy, wygenerowany po wprowadzeniu danych do IRK (rejestracja online),
- kserokopię świadectwa dojrzałości, jeśli zostało wydane przed rokiem ubiegania się o powołanie do służby kandydackiej,
- życiorys (w formie CV zgodnie ze wzorem),
- odpis skrócony aktu urodzenia (kserokopię).
Najpóźniej w dniu 07.07.2021 r.
- Wnieść opłatę z tytułu egzaminów wstępnych – rekrutacyjną (Informacje dla kandydatów). Wysokość opłaty rekrutacyjnej wynosi 100,00 zł.
- Dostarczyć:
- kopię świadectwa dojrzałości,
Oryginał należy przedłożyć do wglądu w dniu rejestracji kandydatów.
- zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego wystawioną z datą nie wcześniejszą niż 30 dni przed egzaminem wstępnym,
W przypadku zaświadczenia KRK uzyskanego w postaci elektronicznej, dokument w postaci pliku XML należy dodatkowo dostarczyć na nośniku danych (np. płycie CD), który zostanie dołączony do teczki akt kandydata.
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej,
- zaświadczenie lekarskie o zdolności do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego wydane przez lekarza rejonowego, rodzinnego internistę lub sportowego nie wcześniej niż 14 dni przed terminem egzaminu wstępnego,
- uprawnienia (poświadczenia) potwierdzające kwalifikacje i umiejętności (osiągnięcia), np. certyfikaty znajomości języków obcych, świadectwa i uprawnienia instruktorskie, dyplomy, zaświadczenia o ukończeniu klasy mundurowej, certyfikowanej klasy mundurowej o profilu wojskowym, służby przygotowawczej, ukończenie liceum wojskowego, ukończenie studiów cywilnych w uczelni wojskowej.
W przypadku wstępnego zakwalifikowania na studia wojskowe
- Odbyć specjalistyczne badania celem określenia zdolności fizycznej i psychicznej do zawodowej służby wojskowej.
Kandydat/-ka wstępnie zakwalifikowany/a, kierowany/a jest przez macierzyste WKU na specjalistyczne badania do Rejonowej Wojskowej Komisji Morsko-Lekarskiej w Gdańsku oraz Wojskowej Poradni Psychologicznej.
W sprawie skierowań na badania specjalistyczne oraz orzeczeń lekarskich należy kontaktować się z WKU właściwym do miejsca zamieszkania.
Kandydat/-ka nie posiadający/-a zdolności do pełnienia służby na okrętach wojennych i innych jednostkach pływających Marynarki Wojennej a posiadający jednocześnie zdolność do zawodowej służby wojskowej, może zostać przyjęty na studia wojskowe pod warunkiem, że ubiega się o przyjęcie na kierunek nie związany ze służbą na okrętach wojennych i innych jednostkach pływających Marynarki Wojennej (informatyka, systemy informacyjne w bezpieczeństwie). W takim przypadku dopuszcza się również zmianę wybranego pierwotnie kierunku studiów poprzez stosowną deklarację przesłaną na adres rekrutacja@amw.gdynia.pl.
Postępowanie rekrutacyjne
Zasadnicze
Termin: 07-09.07.2021 r.
W ramach postępowania rekrutacyjnego odbędzie się:
- Rejestracja przybyłych kandydatów/-ek.
- Test znajomości języka angielskiego.
Dotyczy osób, które nie zdawały języka angielskiego w ramach egzaminu maturalnego.
Test znajomości języka angielskiego, przeprowadzony zostanie na poziomie B1 z elementami B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).
- Sprawdzian sprawności fizycznej.
Dla kandydatów wnioskujących o przyjęcie na kierunek studiów mechatronika w specjalności prace podwodne przeprowadza się dodatkowo test wydolności fizycznej.
- Rozmowa kwalifikacyjna.
Dodatkowe informacje dotyczące poszczególnych elementów postępowania rekrutacyjnego w tym zasady naliczania punktów rekrutacyjnych zostaną opublikowane po ukazaniu się Zarządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia dla kandydatów na żołnierzy zawodowych do uczelni wojskowych w roku akademickim 2021/2022.
Kandydat/-ka nie zostanie dopuszczony/-a do postępowania rekrutacyjnego w przypadku:
- braku zaświadczenia lekarskiego o zdolności do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego wydanego przez lekarza rejonowego, rodzinnego, internistę lub sportowego nie wcześniej niż 14 przed terminem egzaminu,
- nie uzyskania minimalnej liczby punktów kwalifikacyjnych z języka angielskiego.
Dodatkowe
Termin: 13-14.09.2021 r.
Dodatkowe postępowanie rekrutacyjne dotyczy osób, które do dnia 31.05.2021 r. dostarczyły do uczelni wszystkie wymagane dokumenty oraz spełniają conajmniej jeden z poniższych warunków:
- przystąpiły do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym,
- uzyskały w wyniku odwołania pozytywne orzeczenie wojskowej komisji lekarskiej.
Przyjęcie kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki podczas rekrutacji dodatkowej jest realizowane pod warunkiem występowania wakujących miejsc w ramach limitu przyznanego przez MON i nie może nastąpić później niż do dnia inauguracji roku akademickiego.
-
-